طبیعت

پلنگ ماده و توله اش در بهشهر به طرز بیرحمانه ای کشته و به آتش کشیده شدند

پلنگ ماده و توله اش در بهشهر به طرز بیرحمانه ای کشته و به آتش کشیده شدند

به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران : متاسفانه شکارچیان غیرمجاز بار دیگر با کشتار بی رحمانه یک ماده پلنگ و توله اش در مناطق جنگلی شهرستان بهشهر حادثه ای تلخ و ضایعه ای جبران ناپذیر را برای محیط زیست کشور رقم زدند.

روز گذشته (جمعه ۹۶/۵/۲۷) بر اساس گزارشی مبنی بر مشاهده لاشه سوخته دو پلنگ در منطقه جنگلی شهید آباد بهشهر، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم محل مورد نظر شدند.
یروهای محیط زیست و کارشناسان در بررسی های خود متوجه شدند شکارچیان متخلف بر سر چشمه ای به نام چشمه لب سنگ واقع در در منطقه جنگلی شهید آباد به کمین نشسته و یک پلنگ ماده که به همراه توله اش برای نوشیدن آب بر سر چشمه آمده بودند را هدف گلوله قرار داده اند.

متخلفین به طرز بیرحمانه ای پس از کندن پوست پلنگ ماده و توله اش، لاشه آنها را به آتش کشیده و محل را ترک کرده بودند.

جمجمه و برخی از اندام های باقیمانده و همچنین آثار گلوله و خون به جا مانده در محل حادثه  نشان می دهد کشتار پلنگ ها طی روزهای اخیر رخ داده است.

فرمانده یگان محیط زیست استان مازندران ضمن ابراز تاسف شدید از این حادثه دردناک در گفت و گو با خبرنگاv دیده بان محیط زیست گفت: بلافاصله پس از اطلاع از موضوع تح
قیقات نیروهای یگان محیط زیست برای شناسایی عاملین این کشتار با هماهنگی و دستور مقام قضایی و همکاری پلیس آگاهی آغاز شده است.
………آثار گلوله و خون به جا مانده از پلنگ ها بر سر چشمه

مسلم آهنگری اظهار داشت: در این رابطه به چهار نفر مظنون بودیم که با دستور قضایی منزل هر چهار نفر مورد بازرسی و تفتیش قرار گرفت اما آثاری از پوست یا شکار پلنگ به دست نیامد.
آهنگری گفت: همچنان تحقیقات نیروهای یگان محیط زیست، پلیس آگاهی و بازجویی های تخصصی از مظنونین ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم عامل اصلی این جنایت را شناسایی نموده و به سزای عمل شنیعی که انجام داده اند برسانیم.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =