طبیعت

۷۰ مورد از اعیانی های غیرمجاز ساخته شده در سرشاخه های رودخانه جاجرود تخریب شد

باتاکید دادستان ویژه زمین خواری؛
مقام مسوول: ۷۰ مورد از اعیانی های غیرمجاز ساخته شده در سرشاخه های رودخانه جاجرود تخریب شد

تهران- به گزارش نگهبانان زمین به نقل از ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: بیش از ۷۰ مورد از اعیانی های غیرمجاز ساخته شده در سرشاخه های رودخانه جاجرود همچون «زایگان» و «برگ جهان» در چند ماه گذشته تخریب و بستر و حریم رودخانه آزادسازی شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از شرکت آب منطقه ای تهران، «خسرو ارتقایی» از تاکید دادستان ویژه زمین خواری بر تخریب ساختمان سازی های غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه جاجرود خبر داد.
وی افزود: در آخرین بازدیدی که دادستان ویژه زمین خواری از منطقه «پل لشگرک» تا دریاچه سد لتیان انجام داد، نظر این مقام قضایی بر تخریب همه ساختمان سازی های غیرمجاز در بستر و حریم واقع در اراضی «شورکاب- چناربن» بود که دستور قضایی تعدادی از آن ها صادر شده است.
ارتقایی با اشاره به تفاهم نامه امضا شده بین این شرکت و شهرداری لواسان برای ساماندهی و پاکسازی محدوده پل شهید افراسیابی (پل لشکرک) تا حد فاصل سد لتیان، خاطر نشان کرد: پیرو جلسات و هماهنگی های انجام شده، در نظر داریم با همکاری حوزه قضایی بخشی از ساختمان سازی های غیرمجاز واقع در اراضی شورکاب- چناربن را آزادسازی و به فضای سبز تبدیل کنیم.
وی ادامه داد: پیشنهاد شرکت آب منطقه ای تهران بر این بود که شهرداری طبق ماده ۱۰ آیین نامه بستر و حریم رودخانه ها پس از ساماندهی، این اراضی را پس از انعقاد قرارداد با نظارت این شرکت تبدیل به فضای سبز کند تا جلوی تعرض به حریم و بستر رودخانه جاجرود گرفته شود.
این مقام مسوول اضافه کرد: در اجرای این طرح بی توجهی هایی صورت گرفت و این شرکت اخطارهای لازم را به شهرداری ابلاغ کرد؛ در همین زمینه سازمان حفاظت محیط زیست نیز علیه شهرداری موضع گیری نکرده و با اعلام اینکه آن منطقه حفاظت شده است با اجرای برنامه ها و طرح های شهرداری لواسان در آن محدوده مخالفت کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در پایان از تشکیل کمیته ای برای بررسی مجدد اقدام های انجام شده به منظور از بین بردن حساسیت های طرح خبر داد.
به گزارش ایرنا، پیشتر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از صدور حکم قطعی تخریب هتل ساخته شده در حریم رودخانه جاجرود توسط کمیسیون ماده ۹۹ استانداری خبر داده بود.
تنظیم کننده: محمد ملک دار ** انتشاردهنده: مژگان توانا

انتهای پیام /*
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =