طبیعت

«خوتکا»ها از بازار به تالاب امیرکلایه رفتند

طبیعت‌دوستان گیلان «خوتکا»های زنده را از بازار خریداری و در تالاب رهاسازی می‌کنند.

به گزارش نگهبانان زمین به نقل از ایسنا، امروز دو قطعه پرنده خریداری شده توسط دوستدار حیات‌وحش در لاهیجان از بازار خریداری و در بازار رها شدند.

با توجه به فصل مهاجرت پرندگان، شکارچیان شبانه‌روز در فکر شکار این مسافران تازه نفس هستند و با نصب انواع دام‌ها برای شکار آن‌ها اقدام می‌کنند و برای فروش به بازار می‌برند و خوشبختانه این مسافران زیبا دلسوزانی هم دارند که آن‌ها را از شکارچیان می‌خرند و در طبیعت رها می‌کنند.

«علی امیری» رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان گفت: یکی از علاقمندان محیط‌زیست و حیات وحش پس از خریداری یک قطعه پرنده خوتکا، با هماهنگی اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان، اقدام به رهاسازی آن در تالاب بین‌المللی امیرکلایه کرد.

وی افزود: هم‌چنین یک قطعه جغد انبار که در داخل تور هوایی گرفتار شده بود نیز پس از تیمار در زیستگاه‌های طبیعی اطراف تالاب رهاسازی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان ادامه داد: با ابلاغ دستورالعمل شکار و صید صرفاً روزهای پنج‌شنبه و جمعه برای شکار پرندگان از سوی سازمان حفاظت محیط زیست مشخص شده است.

امیری تصریح کرد: همه شکارچیان موظف هستند ضمن اخذ مجوزهای قانونی از هرگونه زنده‌گیری و شکار پرندگان در روزهای غیر مشخص شده پرهیز کنند.

رئیس اداره محیط زیست لاهیجان یادآور شد: اعتبار پروانه‌های شکار دو ماهه است و تا پایان بهمن‌ماه قابل استفاده هستند.

انتهای پیام
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =